Analiza rynku: Bitcoin szybko spada do 28 000 $, gdy Ether Futures rośnie

Nadmiernie lewarowani inwestorzy bitcoinowi na rynku instrumentów pochodnych doprowadzili do poniedziałkowej wyprzedaży, podczas gdy eterowe rynki spot i futures zaczynają zyskiwać dużo więcej uwagi.

Bitcoin (BTC) obrót około 31 444 $ od 21:00 UTC (16:00 ET). Poślizg 5,7% w ciągu ostatnich 24 godzin.
24-godzinny zakres Bitcoina: 28154-33,562 USD (CoinDesk 20)
BTC nieco poniżej swoich 10-godzinnych i znacznie poniżej 50-godzinnej średniej kroczącej na wykresie godzinowym, sygnał niedźwiedzi na boki dla techników rynkowych.

Handel bitcoinami na Bitstamp od 1 stycznia

Cena bitcoina spadła w poniedziałek, co spotkało się z falą presji sprzedaży. Około godziny 10:00 UTC (5:00 ET) na giełdach spotowych, takich jak Coinbase, odnotowano większą niż zwykle liczbę traderów, którzy osiągnęli wartość sprzedaży, z 6000 Bitcoin Storm na giełdzie w ciągu tej godziny. Według danych CoinDesk 20 ceny spadły do ​​28154 USD.

Czytaj więcej: Bitcoin nagle spada o 13%, podczas gdy Altcoin nadal rośnie

„Wiele osób osiąga teraz zyski po szybkim wzroście cen” – powiedział Constatin Kogan, partner zarządzający w firmie inwestycyjnej Wave Financial zajmującej się kryptowalutami. Rzeczywiście, bitcoin przekroczył 34000 USD i osiągnął rekordowy poziom 34 366 USD 2 stycznia, według danych CoinDesk 20. Analitycy widzą, że wielu inwestorów odnotowuje pewne zyski po tak szybkim wzroście.

Historyczna cena bitcoinów z ostatniego tygodnia.

„W ciągu weekendu, kiedy ceny bitcoinów osiągnęły rekordowe maksima, rynki osiągnęły nowe poziomy oporu” – powiedział Jason Lau, dyrektor operacyjny giełdy OKCoin z siedzibą w San Francisco. „Realizacja zysków miała miejsce wokół tych poziomów, co skutkowało pewnym handlem bocznym i powodowało, że wiele z nich było długo nadmiernie lewarowanych na kontraktach futures”.

W poniedziałek o godzinie 10:00 czasu UTC (5:00 czasu wschodniego), w którym sprzedaż była wyższa niż normalna, giełda instrumentów pochodnych BitMEX odnotowała 10 milionów dolarów likwidacji, krypto porównywalne z wezwaniem do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego w przypadku nadmiernie lewarowanych byczych zakładów.

Likwidacje bitcoinów na instrumentach pochodnych odbywają się w ciągu ostatnich 24 godzin

W sumie w ciągu ostatniego dnia BitMEX dokonał likwidacji sprzedaży o wartości 135 milionów USD, co znacznie przewyższa 34 miliony USD w przypadku likwidacji transakcji kupna od handlowców, którzy są krótcy. Wskazuje to na pewne wyczerpanie tego, co do poniedziałku był hiper-wzrostowy.

Zapisz się do First Mover , naszego codziennego biuletynu o rynkach.

Rejestrując się, będziesz otrzymywać e-maile o produktach CoinDesk i wyrażasz zgodę na nasze warunki i zasady oraz politykę prywatności .

Niemniej jednak Lau nadal spodziewa się presji zakupowej, aby utrzymać wzrost ceny bitcoina. „Te spadki są kupowane dość szybko, wzmacniając narrację, że istnieją bazowe oferty instytucji chcących uzyskać dostęp do bitcoinów” – powiedział CoinDesk.

Część zysków prawdopodobnie przejdzie z bitcoina do eteru. Od 3 stycznia eter eksplodował i obecnie wzrósł o 38,5% w 2021 roku, podczas gdy cena za 1 BTC wzrosła do tej pory o 7,5% w 2021 roku.

Jak dotąd cena Bitcoin (złoto) a eter (niebieski) w 2021 roku.

„Handlowcy dokonali rotacji aktywów z BTC na alty, aby uzyskać wyższe zyski” – powiedział Lau, który odnosi się do eteru jako jednej z „altów”, czyli alternatywnych kryptowalut. „Jest to oczywiste, ponieważ [ether] zyskał na wartości bitcoin w ciągu ostatnich 24 godzin”.

Kogan z Wave Financial postrzega tę rotację od bitcoinów do innych aktywów kryptograficznych jako nietrwały stan. „Innym interesującym czynnikiem jest teraz sezon alt, więc popyt powoli przenosi się na inne aktywa kryptograficzne. Ale moim zdaniem jest to tymczasowe ”.

Eterowe kontrakty futures oprocentowane są na 2,6 mld USD

Druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, eter (ETH), wzrosła w poniedziałek o około 1034 USD i wzrosła o 10,4% w ciągu 24 godzin od 21:00 UTC (16:00 ET).

Czytaj więcej: Cena Ether osiągnęła najwyższą wartość od stycznia 2018 r. O 1150 USD

Rynek eterowych kontraktów terminowych ustanowił nowy rekord w niedzielę, z wartością 2,6 miliarda dolarów w otwartych oprocentach, czyli OI. Liderem w OI jest Binance z 632 milionami dolarów, następnie OKEx z 421 milionami dolarów i Huobi na trzecim z 382 milionami dolarów.

Comments are closed.